ARKADIUSZ MAZURKIEWICZ

BODY SPIRITUALITY

Masaże

ajurwedyjska Abhyanga
energetyczne Access Bars


Sesje wykonuję przede wszystkim w Łodzi, w YOGA&MIND u Kasi Jaguszewskiej a także innych miastach w Polsce, współpracując ze szkołami jogi. Zapraszam Was do kontaktu, jeśli chcielibyście abym pojawił się z moimi masażami w Waszym studio, warsztatach, wydarzeniach, które organizujecie.

Shiroabhyanga

Ajurweda to liczący ponad 5 tyś lat, holistyczny system medyczny, którego celem jest zachowanie zdrowia osób zdrowych i leczenie chorych. Wg Ajurwedy ludzkie ciało jest jak Wszechświat - każda istota to mikrokosmos, zanurzony w makrokosmosie, czyli w świecie stanowiącym jego integralną część i przenikającym się wzajemnie ze sobą. Ajurweda uczy nas jak odzyskać to połączenie. Samo słowo „ayurveda” pochodzi z hinduskiego sanskrytu, gdzie „ayus” oznacza życie, a „veda” naukę i wiedzę. Terapeutyczne zabiegi - Abhyanga to istotne ogniwo Ajurwedy a głowa jest kluczową częścią organizmu, posiadającą najwięcej punktów energetycznych spośród wszystkich partii ciała. To tu, za sprawą mózgu, bierze swój początek fascynujący układ nerwowy, oplatający i zarządzający całym naszym ciałem. Zapraszam Was na Shiroabhyangę - olejowy masaż głowy, twarzy, karku, którego nauczyłem się w instytucie ajurwedyjskim Nirmala, prowadzonym przez Państwa Ritu oraz Piyusha Mittal. To dla mnie ważne, aby nauki czerpać u źródła.
Wpływ Shiroabhyangi na zdrowie:
Pobudza energetyczne punkty marma. Łagodzi objawy stresu, usuwa napięcie psychiczne, zmęczenie fizyczne. Poprawia pamięć i koncentrację. Pomaga w przypadku bezsenności, bólu głowy, migren. Wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu, pooprawia ich wygląd. Nawilża i odżywia skórę głowy.
Czas trwania około 45 minut. Cena 100 zł.

Access Bars

Czym są energetyczne Barsy?

Jest to jedno z narzędzi Access, które zostały stworzone aby ułatwić nam dostęp do świadomości.

Idea Access to również fascynująca dla mnie umiejętność bycia w ciągłym pytaniu, bez konieczności posiadania zawsze gotowych odpowiedzi. Pytania są fenomenalnym narzędziem zmiany. Zadawane samemu sobie będą wyzwaniem dla Twojego systemu przekonań, punktów widzenia i osądów. Będą otwierać przed Tobą drzwi do nowych możliwości w przeciwieństwie do odpowiedzi, które zawsze je zamykają.

Poczujmy więc jakby to było...

Jakby to było gdybym był prawdziwie sobą?
Jakby to było gdyby teraz był czas na coś zupełnie innego, coś co jest delikatniejsze, bardziej życzliwe i łatwiejsze dla mnie?
Jakby to było i co by się wydarzyło gdybym nie nadawał znaczenia doświadczeniom z przeszłości?
Co by było możliwe gdybym zrobił to czego nie wziąłem do tej pory pod uwagę?
Ciekawe jak wielką zmianę mogę otrzymać?
Ciekawe jak bardzo mogę być szczęśliwy?


Zadawanie takich otwartych pytań samemu sobie, swojej świadomości, Wszechświatowi, Bogu, jakkolwiek go pojmujemy, jest właśnie przyzwoleniem na przyjmowanie tej całej możliwej obfitości z pełną otwartością i ciekawością na to co pięknego może się nam przydarzyć. Jest to odwrotność odpowiedzi, które przychodzą najczęściej z naszych głów a nie serc.

Celem Access Bars jest więc kreowanie innej rzeczywistości.

Sama sesja jest procesem energetycznym polegającym na stymulowaniu poprzez dotyk 32 punktów znajdujących się na naszej głowie i odpowiadających za najważniejsze aspekty naszego życia takie jak świadomość, kreatywność, seksualność, pieniądze, wdzięczność, radość, czas, przestrzeń. Subtelny, relaksujący dotyk pozwala usunąć występujące blokady energetyczne uniemożliwiające nam otwieranie się na przyjmowanie obfitości całego Wszechświata. Te blokady to często wyobrażenia o samym sobie i otaczającym nas świecie czyli wszelkiego rodzaju schematy, mechanizmy obronne, przekonania, uwarunkowania rodowe, uprzedzenia, osądy płynące z naszej głowy. Natomiast to czego doświadczysz bezpośrednio na i po sesji, to poczucie relaksu, odprężenia, pozbycie się gonitwy myśli, wewnętrznego niepokoju, trzeźwość widzenia, wewnętrzne ukojenie, ukochanie, poczucie bezpieczeństwa, spokój.

A więc… czy jesteś gotów unieść serce ponad głowę?

Zapraszam Was. Właśnie z serca.

Czas trwania sesji: ok 1,5h. Cena 200 zł.

(Proces BARS® został zatwierdzony i otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnych Ciała przyznawany w Stanach Zjednoczonych (National Certification Board for Therapeutic Massage and Bodywork).